MUUTLIKU ILMAD

Ilmastiku muutused  panevad alati südame kiiremini põksuma. Eriti just talvisel hooajal. Sest muutuvad ilmad toovad ka loodusesse uued olud.  Uued olud aga toovad põnevad väljakutsed. Tänane päev võib eilsest totaalselt erineda. Staatiline ilm on maastiku fotograafi jaoks kõige igavam. Täesti pilvitu sinine taevas annab võimaluse jalad sirgeks lükata ning muudele tegevustele pühenduda. Ka üleni hall  taevalaotus ei tekita erilisi tundeid. Kui siis vaid seda, et jälgid silmadega, millal neutraalhall hakkab vahetuma kontrastsete pilvede vastu või, et ehk kusagil pilvepiir avaneb.
Talvel toimuvad lisaks taevale kiired muutused ka maapinnal. Temperatuuri kõikumised üles või allapoole külmumispiiri loovad uusi võimalusi. 
Kui siseveekogudele on tekkinud kandev jää, siis püüan võimalusel seda nähtust kindlasti pildistada. See on olukord, mis on oma püsimajäämise poolest tegelikult väga habras. Piisab vaid 15 minutilisest lumesajust kui jää pild on kaetud õhukese valge kihiga. Ning olukord ongi kardinaalselt muutunud. Kadunud on jääl olevad mõrad, mustrid, tekstuur. Tekkinud on olukord, mis võib jääda püsima kuudeks. Lund sajab juurde ja enam ei ole vahet, kas pildistad põllul või järvel. Seda, et meil lumi maha sajab ning pikemaks ajaks püsima jääb, juhtub meil talvel ikka. Viimasel ajal küll harvem :) Aga musta jääga kaetud veekogusid kohtab looduses tunduvalt harvem. Viimasel kahel talvel on seda aga siiski keskmisest tihedamalt juhtunud :)
Lisan siia oma talvistest piltides tehtud video    

Comments

Popular posts from this blog

PILVEDE TANTS

KAKS NÄDALAT PILVITUT TAEVAST VS. TUGEV MÕÕN MERE ÄÄRES