SUVINE HEINAMAASuvine heinamaa - see kõlab ilusasti! Ja see ongi ilus, seda kasutatakse luules ja unistustes ja piltides. Seda kasutavad linnud pesade tegemiseks. Eriti meenuvad rukkiräägu suvised hüüded heinamaa sügavikust. Paljud meist teavad kui meeldiv on heinaküünis viibides see suve värske lõhn. Ja, kes meist ei teaks sõnapaari kastene hein! Selle pildi tegemisel puutusin minagi viimati nimetatuga kokku.
Hommikul, veel koidikul kõrges heinas liikudes mõistsin, et rohi on väga märg ning siin liikudes kuiva nahaga koju ei pääse. Pisut ebameeldiv tunne oli. Kaste rohukõrtel on nii tugev, et vesi lausa tilgub. Kohati tuleb liikuda pea vööni rohus. Ning vesi on väga varmalt nõus liikuma kõrtelt pükstele, et siis mööda sääri kummiku sisse valguda. Tunne oli justkui kõnniks vees, ning säärikutest ei ole mingit abi.
Varahommikul pildistamas olles lendab aga aeg väga kiiresti. Viibid hetkes ning saad osa suurepärasest vaatemängust. Otsid motiive, liigud palju ringi ning püüad parimad valgusolud kaamerasse püüda. Ebamugavused jäävad teisejärgulisteks, ning saavad unustatud.
Pikka aega sellistes tingimustes viibides hakkab jalgadel lõpuks külm. Ega see suvehommik ei olegi nii soe :) Hiljem kummikuid jalast võttes sõna otseses mõttes valasin neist vett välja. Küll oli hea tunne kui sai kuivad villased sokid jalga.
Suurem, kvaliteetsem pilt kodulehel

www.andreireinol.com/ 

Popular posts from this blog

SAAMATA JÄÄNUD PILDI LUGU

KAKS NÄDALAT PILVITUT TAEVAST VS. TUGEV MÕÕN MERE ÄÄRES

SÜGISENE ABISKO